API centrum otevřeno v Kurovickém centru! Jedno z mála míst v ČR, kde můžete tuto proceduru zažít!

Co je Apiterapie

Apiterapie je léčba člověka s pomocí včel a jejich produktů. Možností je mnoho od užívání včelích produktů, přes vpichy žihadlem, medové masáže až po dýchání včelího vzduchu a pobyt v bio poli včelstva.

Historie léčení včelami

Toto využívání léčivé síly včel není pro lidstvo nová. Z historický záznamů je známo, že ve 12. století byla Karlu Velikému léčena dna včelím jedem, v 17. století zase včelími vpichy léčili revmatismus Ivana Hrozného. Obecně lze říci ,že Apiterapie je nejmocnější a nejstarší přírodní léčivo .Nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky, fyzikální nebo chirurgické. Apirapie může být použita jako léčba konkrétních problémů nebo jako prevence.  Zakladatelem moderní apiterapie byl Dr. Philipp Terč. Narodil se v Prapořišti na domažlicku jako syn německého otce a české matky roku 1844 a ve Vídni vystudoval medicínu. Testoval včelí bodnutí jako terapeutickou metodu – úspěšnost dosáhla 82 % z 660 pacientů. V současnosti neexistuje vědecký důkaz nebo studie potvrzující účinnost této terapeutické metody. Přesto celosvětově přibývá příznivců této metody a Apiterapeutických center.

Dýchání včelího nebo úlového vzduchu je prozatím v České republice v počátcích. Ovšem jsou zaznamenány velké přínosy pro nemocné a to především v zahraničí, kde se tato metoda používá už několik desítek let. V ČR je naše centrum jedno z mála, které bylo vybudováno a nabízí své služby veřejnosti.

Včelí/úlový vzduch

Jedná se o výpary z úlu, které jsou směsicí odpařených látek z medu, propolisu, larev, pylu, mateří kašičky, silic a dalších neznámých látek. Včelí vzduch se doporučuje i pro to, že vnitřní prostor úlu je sterilní. Včely totiž vše, co nového přijde (nebo je včelařem přidáno), ihned oblepí slabou vrstvou propolisu (který, jak již víme, má antibiotické a antibakteriální účinky) a veškeré nečistoty či uhynulé včelky, larvy, vajíčka, ihned z úlu odnesou.  API cetrum je řešeno tak, že prostor, ve kterém žijí včely a interiér jsou propojeny průduchy, kterými tento léčivý vzduch proníká do místnosti ve které pobývají osoby, které vzduch vdechují. Ke kontaktu se včelami při pobytu v API cenru nedochází.

V jakých případech Apiterapie pomáhá

Úlový vzduch pomáhá při Bronchitidě, Astmatu, alergiím, chronickým onemocnění plic, oslabení imunitního systému a náchylnosti k infekcím, při infekcích dýchacích cest, chronických bolestech hlavy a migrén, stresu a depresích. Při výše zmíněných problémech, se doporučuje 3/4 hodinová sezení v intervalech 2x až 3x týdně. Ovšem nelze paušalizovat, neboť každé onemocnění a každý nemocný si žádá individuální přístup.

Poraďte se nejdříve se svým lékařem.

Vždy se ale poraďte se svým lékařem a v případě alergie na včelí produkty, toto léčení určitě bez porady s lékařem nezačínejte.


To mě zajímá

Zajímají vás reference zákazníků, kteří to už zažili? Podívejte se na jejich komentáře ZDE

Chcete další informace k pobytu? Zašlete nám dotaz ZDE

Komentáře

Přidat komentář