"Ticho samo o sobě se zdá být obohacující Je to kvalita, něco exkluzivního a luxusního. Klíč, který dokáže odemknout nové způsoby myšlení.  Nemyslím na něj jako na nedostatek nebo na něco duchovního, ale jako na praktický návod k obohacení života.  Nebo když to řeknu trochu neobratně: je to hlubší forma prožitku, než jen pustit televizi a podívat se na zprávy." Radost z ticha, Erling Kagge

Ticho je luxus, dopřejte si ho

Každý z nás asi někdy zažil jaké to je, sedět nebo ležet na místě, kde je kolem ticho a v tom tichu je slyšet šumění lesa, zvuky vody, praskání ohně. V tom tichu, které se posouvá do vašeho nitra pak slunce, měsíc i mraky dostávají zvláštní nový rozměr o kterém často říkáme, že je magický. 

V dnešní době, která nás nemilostrdně od rána do večera zásobuje mnoha tisíci technickými zvuky je velmi těžké potkat na začátku či konci dne místo oplývající tichem o kterém je řeč. Obejmout to ticho a ucítit, jak se přesouvá dovnitř a tam se rozlévá jako teplý čaj, uklidňuje, hojí, odpovídá, objímá.

Rajská rána...

Proto jsme se rozhodli v Kurovickém lomu tyto okamžiky nabídnout i veřejnosti - Vám, co toužíte po tichu a víte, jaké bohatství do našich životů, práce i tvoření pobyt v tichu přináši. Přijďte zažít ticho a dopřejte si tento luxus třeba každý den nebo jenou za týden či za měsíc.

Máte-li zájem prožít ráno o samotě v Kurovickém lomu, přejděte do e-shopu a zakupte si vstupenku on-line.

Napište nám